Путівник відкритими ліцензіями для фондів

Все більше фондів запроваджують політики відкритого ліцензування на твори, які створюють за їхнього фінансування, оскільки відкриті ліцензії збільшують вплив фінансованих проектів.

Політика відкритого ліцензування полягає у використанні ліцензій відкритого контенту: грантоотримувачі зобов’язані застосовувати відкриті ліцензії, такі як Creative Commons Із Зазначенням Авторства. І самі фонди запроваджують політики відкритого ліцензування ресурсів, які вони створюють: вебсайтів, фотографій і публікацій.

Низка провідних фондів запровадила обов’язкову умову використання ліцензій Creative Commons Із Зазначенням Авторства: William and Flora Hewlett Foundation, Ford Foundation, Bill & Melinda Gates Foundation, і Vancouver Foundation.

Нещодавно Hewlett Foundation випустила Путівник відкритими ліцензіями для своїх співробітників: Open Licensing Toolkit for staff, який відповідає на найпоширеніші запитання про відкриті ліцензії, пояснює ліцензії Creative Commons і їх застосування до різних типів творів. Також пропонується текст, який можна додати в угоду з грантоотримувачами.

Путівник Hewlett ліцензований Creative Commons Із Зазначенням Авторства, щоб інші фонди могли використовувати його для своїх програм і діяльності.

Hewlett Foundation Open Licensing Toolkit for Staff (Google docs)

(Джерело: Open licensing guide for foundation staff: Timothy Vollmer)

hewlett_small

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>