Вікі-концерт з нагоди п’ятнадцятиріччя Вікіпедії

12494997_1018816041515345_4434016716403693163_n15 січня вільна енциклопедія Вікіпедія святкує 15 років від свого заснування. З цієї нагоди у мистецькій вітальні Міністерства освіти і науки відбудеться вікі-концерт, присвячений цій події.

Вікіпедія – це не лише енциклопедія, а також і спільнота вікіпедистів – людей, які віддають свій час і зусилля на те, щоби втілилася мета проекту – щоб кожна людина мала вільний доступ до всієї суми знань людства. Це стосується і музики і за підтримки Фонду Вікімедіа вже реалізували низку музичних проектів.

На концерті 15 січня виступатимуть постійні учасники проектів “Світова класика українською” та українські музиканти-вікіпедисти. Звучатиме світова класика у перекладах українською і музика українських композиторів. Очікується презентація твору, який написали спеціально для Вікіпедії.

Як пише Андрій Бондаренко, родзинкою “концерту буде виконання електронного твору Юрія Булки “please wait”. Юрій Булка є випускником Львівської музичної академії і активним дописувачем української Вікіпедії.

Для вікіпедистів музична творчість Юрка Булки примітна тим, що він є першим і мабуть єдиним в Україні композитором, який публікує свої твори на умовах вільних ліцензій. Тобто Ви можете вільно використовувати його твори в будь-яких цілях (навіть з метою заробити собі на хатинку в Межигір’ї), але за умови зазначення автора і ліцензії.

Музикантам же буде цікаво дізнатись, що таке алгоритмічна композиція і як вона виконується за допомогою електронного інструментарію.

Дещо більше про цей твір можна дізнатися тут. Між тим повну уяву про нього можна скласти лише послухавши його наживо. Тим більш, що цей твір ніколи не звучить двічі однаково.

Для нас є великою честю, що виконати “please wait” погодилася відома українська композиторка, основоположниця української школи електронної музики і ініціатор проекту EM-VISIA – Алла Загайкевич.”

Партнери проекту: Міністерство освіти і науки України, фортепіанний конкурс “Каштановий рояль”, мистецький портал “Жінка-УКРАЇНКА”, газета “Культура і життя”, портал академічної музики “Misuc-Review”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.