Презентація журналу «Пам’ятки України», виданого за сприяння «Вікімедіа Україна», у якому ілюстрації та тексти опубліковано на умовах вільної ліцензії СС-BY-SA 4.0

ПУ_2_201629 березня о 16:00 Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine запрошує на презентацію журналу «Пам’ятки України» (№2, 2016) зі статтями та фото учасників конкурсу Wiki Loves Monuments Ukraine (Вікі любить пам’ятки) про пам’ятки України, а також про сам конкурс та інші проекти організації. Захід відбудеться у Державній науково архiтектурно-будiвельній бiблiотеці імені Володимира Заболотного (Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного).

На презентації також говоритимуть про  узаконення «свободи панорами» в Україні, формування бази пам’яток України і стан пам’яткоохоронної справи.

З 2012 року «Вікімедіа Україна» організовує національний етап міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», метою якого є отримати вільні світлини для ілюстрування статей Вікіпедії. За чотири роки конкурсу було завантажено майже 155 тисяч світлин близько 25 тисяч пам’яток із території України.

Україна двічі посідала перше місце в рейтингу країн за кількістю завантажених на Вікісховище світлин. У 2014 році фото Святогірської лаври Костянтина Брижниченка (Краматорськ) було визнане найкращим серед 321 тисячі робіт із усього світу. У результаті роботи організаційних комітетів конкурсу було створено найповніший на сьогодні загальнодоступний список пам’яток історії, культури, архітектури та археології України.

Конкурс мотивував учасників сфотографувати безліч маловідомих, а також таких, що були втрачені незабаром після фіксації, пам’яток. Деякі учасники не тільки займаються фотографуванням, а й досліджують історію пам’яток, займаються пам’яткоохоронною діяльністю і мали можливість розказати про свої розвідки та відкриття на блозі конкурсу, у статтях Вікіпедії, на церемоніях нагородження переможців тощо.

Результати конкурсу, окрім виставок, були представлені у фотоальбомах. Але цього року, який для української частини «Вікі любить пам’ятки» буде ювілейним, п’ятим, «Вікімедіа Україна» вирішила розказати про ту титанічну роботу, яку виконували протягом цього часу волонтери, організатори, учасники, ще й на сторінках науково-популярного, ілюстрованого видання — «Пам’ятки України», що виходить із 1989 року.

Ілюстрації та тексти у журналі опубліковано на умовах вільної ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-SA 4.0).

(Джерело: Презентація журналу «Пам’ятки України»)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.