Третій міжнародний фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю»

1 травня 2016 року розпочався третій міжнародний фотоконкурс пам’яток природи «Вікі любить Землю». Він спрямований на поповнення Вікіпедії та інших інтернет-проектів Фонду Вікімедіа фотографіями природоохоронних територій світу, Україна — одна з учасниць, створення найповнішої бази фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду, а також захист довкілля.

Участь у конкурсі є вільною та відкритою для всіх — професійних фотографів і аматорів. Протягом травня всі охочі можуть подати фотографії власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

За перші три дні конкурсу учасники з України вже завантажили 608 фотографій.

Фотографії поширюються на умовах вільної ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-SA 4.0).

Конкурс триватиме до 31 травня 2016 р. і складається з національних конкурсів у понад 20 країнах. Кожна країна визначить свою десятку світлин-переможців, а вже з них міжнародне журі обере планетарного переможця. Передбачаються також й інші тематичні номінації.

Переможці національного етапу отримають цінні призи. Переможець міжнародного конкурсу виграє поїздку до Канади.

Переможець 2015-го року. Карпатський морозний ранок. Карпатський біосферний заповідник. © Віталій Башкатов, CC BY-SA 4.0

Переможець 2015-го року. Карпатський морозний ранок. Карпатський біосферний заповідник. Віталій Башкатов, CC BY-SA 4.0

Wiki Loves Earth — міжнародний фотоконкурс з 2014 року, який вперше провели в Україні 2013 року. 2014-го року серед фотографій 15 країн-учасниць перемогло фото Карпатського національного природного парку в Україні. Також Україна посіла перше місце за кількістю завантажених фотографій 2015-го року. За три роки існування конкурсу, учасники сфотографували 2470 об’єктів природно-заповідного фонду України, що становить 30% від представлених у списках, загалом зібрано понад 38,4 тис. фотографій.

(Джерело: Вікімедіа Україна: Розпочинається фотоконкурс «Вікі любить Землю»)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.