Огляд дискусії “Як підвищити якість відкритих даних в Україні”

Texty.org.ua (ТЕКСТИ, «Агенція журналістики даних») та Державне агентство з питань електронного урядування провели дискусію «Як підвищити якість відкритих даних в Україні: поточний стан, проблеми та рекомендації».

Серед поточних проблем Єдиного державного веб-порталу відкритих даних: понад половина даних доступа не в машиночитаному форматі, тобто, фактично, непридатна до подальшої роботи. Андрій Газін, аналітик Texty.org.ua, зазначив, що дані вводять вручну, кожен на власний розсуд: «Тут основна проблема – відсутність елементарних інструкцій щодо ведення цих баз даних».

Вирішити цю проблему можна шляхом створення валідатора, який би перевіряв валідність файлу, кодування та наявність порожніх комірок, і запровадження стандартів оформлення документів хоча б у межах однієї установи. «Також було б непогано продумати, де можна автоматизувати процес введення даних, щоб замість десяти варіацій одного значення був список, який випадає, і з якого реєстратор вибирає необхідне», – запропонував Андрій Газін.

«Близько 90% органів влади взагалі не розуміють, що таке відкриті дані. Питання навчання і підвищення кваліфікації чиновників – це першочергове завдання», – зазначив Олексій Вискуб, заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування України: «Ми будемо намагатися створювати лідерів відкритих даних в Україні… Набираючи людей у таку мережу, навчаючи їх і створюючи осередки лідерства, ми зможемо більш якісно просувати політику відкритих даних»

Детальний огляд дискусії у матеріалі ТЕКСТІВ: 90% органів влади не розуміють, що таке “відкриті дані”. Звідси – низька якість даних на DATA.gov.ua.

ВІДЕО дискусії:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.