Портал відкритих міських даних “Дані міст/Apps4Cities”

placeholder-420x220Портал відкритих міських даних “Дані міст/Apps4Cities” Громадянської мережі ОПОРА та TechSoup містить дані у машиночитному форматі (csv, json, xml, gtfs) про різні сфери життя міст України (освіта, стан довкілля, дозвілля, транспорт, криміногенна ситуація, медицина та інші).

“Дані міст/Apps4Cities” — це майданчик для створення сервісів для міст, а також можливість для громадян, бізнесу та влади пропонувати і надавати свої набори даних, отримані у відповіді на запити або в результаті власної діяльності.

Портал розробили на відкритій платформі CKAN. Для даних використовують ліцензію Creative Commons Із Зазначенням Авторства, яка дозволяє всім користувачам повторно використовувати, поширювати дані, що містяться на порталі з обов’язковим посиланням на джерело даних.

До 18 вересня триває конкурс сервісів з використанням відкритих даних міст Apps4Cities Challenge. Зберіть команду, запропонуйте ідею для сервісу та виграйте приз у розмірі три тисячі доларів!

Місія проекту “Apps4Cities/Дані міст” — це відкритість та легкість доступу до міських даних, що дозволять зробити місто ближчим до його мешканців. Планується аудит опублікованих даних міст України, онлайн і офлайн зустрічі.

9 вересня о 19.00-20.30 відбудеться безкоштовний вебінар з відкритих транспортних даних із польським експертом Марціном Доманським. Обговорюватимуться такі питання:

  • Типи даних, які використовуються в транспортних додатках (розклади, карти, статистика);
  • Стандартизація форматів даних. Створення універсальних програм;
  • Як отримати дані? Державні джерела, співпраця з приватними компаніями;
  • Приклади з практики “Jak Nie dojadę” (проект, заснований на приватній платформі jakdojade.pl) та “Popugraf” (карти, які полегшують створення нових транспортних ліній і зупинок, на основі карт щільності населення Євростату).
Мова: польська з перекладом на українську.  Для участі просять реєструватися.Долучайтеся до створення сервісів для свого міста!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.