Три роки програми вільного контенту Getty

Три роки тому Getty запустила програму вільного контенту, виклавши 4,600 зображень з колекцій Getty Museum і Getty Research Institute з високою роздільною здатністю і без будь-яких обмежень на використання, модифікацію і публіцкацію.

За три роки кількість зображень перевищила 100,000 і активно використовуються ліцензії відкритого контенту. Мета Getty – максимальне поширення робіт і захочення їхнього використання, за умови зазначення джерела. Наприклад, онлайн публікація Pietro Mellini’s Inventory in Verse, 1681, поширюється за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства.

mellini_cc
Кілька висновків за результатами цього проекту:

Інституція має чітко розуміти і артикулювати навіщо їй використовувати вільні ліцензії і в яких проектах вона має можливість їх застосовувати.

Набагато простіше запускати новий проект під вільними ліцензіями, ніж “відкривати” проект пізніше. Якщо мета проекту – відкритий доступ, ця мета повинна визначати послідовність рішень, ліцензування контенту, співпрацю з розробниками, тощо.

Детальніше про це у блозі
Open Content at the Getty: Three Years Later, Some Lessons Learned
MIKKA GEE CONWAY, MARISSA CLIFFORD, NATHANIEL DEINES

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>