Фотографії під ліцензіями Creative Commons: Що нового?

Професійні фотографи і фотоаматори вільно поширюють свої фотографії під ліцензіями Creative Commons.

Unsplash

Unsplash — другий за швидкістю розвитку фотосайт світу (перший — Instagram) з вільними фотографіями, з якими можна робити що завгодно.

untitled

Один із його активних користувачів — швейцарський професійний фотограф і редактор Fujifeed Samuel Zeller. Окрім того, Samuel Zeller має свій “Archive” — репозитарій своїх фотографій, каталогізованих за місцями зйомок і темами. Всі зображення можна вільно завантажувати з високою роздільною здатністю і вони поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства 4.0 міжнародна (CC-BY). (Джерело: Giving my images for free)

untitled
Цей приклад надихнув Martino Pietropoli — засновника і редактора L’Indice Totale, The Fluxus, архітектора, фотографа і співзасновника і редактора RunLovers — викладати і свої фотографії у вільному доступі на Unsplash. І лише за кілька тижнів (не років) його фотографії набрали майже 200,000 переглядів і тисячі завантажень. (Джерело: That’s why I decided to give my photos for free on Unsplash)

untitled
Visual Hunt

Фотосток Visual Hunt пропонує фотографії з високою роздільною здатністю і 354,191,553 з них поширюються на умовах ліцензій Creative Commons.

untitled
Вікі любить пам’ятки 2016

15 світлин-переможців міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Monuments 2016. Дві мої улюблені — це восьмикутний триярусний мавзолей Бібі Джавінді, розташований в історичному місті Уч (Пакистан), збудований у 1493 році для правнучки суфійського святого. (Користувач:Usamashahid433, CC BY-SA 4.0).

tomb_of_bibi_jiwindi
І форт Даравар (Пакистан) (Tahsin Shah, CC BY-SA 4.0)

darawar_fort

Цього року у міжнародному конкурсі взяли участь понад 10 700 фотографів і завантажили понад 275 тисяч фотографій історичних споруд, пам’ятників, пам’яток культурної спадщини у Вікісховище для використання у Вікіпедії, Вікімандрах та інших проектах вільних знань. Звіт журі містить топ-58 фотографій і пояснення до процесу відбору.

Вісімнадцяте місце посіла фотографія Підгорянського василіанського монастиря, Теребовля (Україна). (Катерина Байдужа, CC BY-SA 4.0).

%d0%bf%d1%96%d0%b4%d0%b3%d0%be%d1%80%d1%8f%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9_%d0%bc%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%80

(Джерело: Найкращі фото міжнародного конкурсу Wiki Loves Monuments 2016)

Національний відбір відбувся у 42 країнах-учасницях конкурсу. Україна — одна з них.

Десять найкращих фотографій «Вікі любить пам’ятки 2016» української частини конкурсу.

Партнери конкурсу — Національний музей історії України і Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» спільно з Національною спілкою фотохудожників України також відзначали переможців у спецномінаціях. (Джерело: Дві спецномінації — один переможець)

Македонія

Vančo Džambaski — фотоактивіст і і найулюбленіший фотограф наших колег з Creative Commons Македонія. Він публікує свої фотографії під ліцензіями Creative Commons Із зазначенням авторства – некомерційна – поширення на тих самих умовах. Його фотопідбірки з подій, протестів і демонстрацій використовують місцеві і міжнародні ЗМІ (наприклад, Global Voices), користувачі соціальних мереж, а також видавці книжок, ілюструючи історичні події.

Our Art is Free of Charge! 02.06.2016 #ColorfulRevolution by Vančo Džambaski CC BY-NC-SA 2.0

Our Art is Free of Charge! 02.06.2016 #ColorfulRevolution by Vančo Džambaski CC BY-NC-SA 2.0

Польща

Tomasz Mikołajczyk — вчитель і найулюбленіший фотограф наших колег з Creative Commons Польща — викладає свої фотографії під ліцензіями Creative Commons CC0.

1-mrxc7qucam7yah0gc4vkyw
Колумбія

Найулюбленіший фотограф наших колег з Creative Commons Колумбія — Diego Gómez Hoyos, який фотографує біорізноманіття Латинської Америки.

1-ax9mllrmwt5bd8gn2oxmyw
Парагвай

Фотоблог Fotociclo публікує фотографії під ліцензіями Creative Commons Із зазначенням авторства.

tumblr_oigbbzfoq11txquh4o1_1280
Іншй фотоблог — Yluux публікує фотографії під ліцензіями Creative Commons Із зазначенням авторства – некомерційна – без похідних творів 4.0 міжнародна.

(Джерело: The top of the commons 2016: Favorites from our community of commoners)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.