“Вікімедіа Україна” випустила копмакт-диск із аудіозаписами під вільними ліцензіями

Вікімедіа Україна” випустила компакт-диск з творами Миколи Лисенка, треками проекту “Світова класика українською“ (вокальні твори композиторів різних національних шкіл в українських перекладах), “Диско-хороводом” Івана Карабиця і творами учасників міжнародного конкурсу піаністів-аматорів “Каштановий рояль”. Усі записи, зібрані на диску, поширюються на умовах вільної ліцензії Creative Commons Із зазначенням автора – Розповсюдження на тих самих умовах 3.0 Неадаптована (CC BY-SA 3.0).

Детальніша інформація про музичні твори з новини “Вікімедіа Україна” випустила презентаційний компакт-диск:

“9 треків – це музика фундатора української композиторської школи Миколи Лисенка, що попереднього року святкував своє  170-річчя. Хорові твори, записані на диску, – це молитви “Боже великий, єдиний” та “Камо пойду от лиця, Твоего, Господи”, виконані студентськими хорами Львівського університету ім. Франка (керівник – Марія Камінська) та Львівської музичної академії (керівник – Христина Флейчук, диригує Ірина Курилець). А також романси та фортепіанні мініатюри Миколи Лисенка, їх записи були здійснені на концертах викладачів та студентів Львівської музичної академії, виконавці – Олександр Козаренко, Іванна Штурмак, Ольга Білас,  Ірина Посвятовська, Зеновія-Анна Данчак, Мар’яна Почапська, Ілона Ельтек, Леся Лемех.

7 треків представляють проект “Світова класика українською“, покликаний відродити традиції виконань вокальних творів композиторів різних національних шкіл в українських перекладах. У виконанні Миколи Коваля, Наталії Кречко та Оксани Дондик звучать шедеври європейської та російської класики в українських перекладах Юрія Отрошенка. Записи цих творів були здійснені на першому Вікі-концерті 15 травня 2013, на якому українською мовою більшість із них прозвучали вперше. На тому ж концерті були здійснені і записи двох сучасних творів  Оксани Євсюкової на вірші сучасної поетеси Тетяни Череп – це перші українські романси, прем’єрне виконання яких було “вільним” з ліцензійної точки зору.

На умовах вільної ліцензії розміщено й один з найяскравіших творів  Івана Карабиця – “Диско-хоровод” для кларнета і фортепіано у виконанні Андрія Дьоміна та Андрія Бондаренка, відповідний дозвіл на “вільну” публікацію надала вдова композитора – Маріанна Копиця.

Останні два треки представляють міжнародний конкурс піаністів-аматорів “Каштановий рояль” і його переможницю Варвару Семенчук.  “Каштановий рояль” став першим в Україні конкурсом піаністів-аматорів, а також першим у світі музичним конкурсом, записи якого на умовах “вільної ліцензії” було завантажено на Вікісховище.

Диск має змішаний формат (Mixed-Mode CD), отже він може бути відтворений на аудіопрогравачах, а користувачам персональних комп’ютерів окрім власне аудіозаписів на диску доступні також деякі текстові файли. Зокрема це статті Григорія Ганзбурга та Максима Стріхи, присвячені питанням українських перекладів вокальної класики, переклади Ю. Отрошенка записаних на диск романсів, а також статті української Вікіпедії про вільні ліцензії та проекти Вікімедіа.

Диск випущений накладом 100 примірників на кошти гранту Фонду Вікімедіа і планується до розповсюдження по бібліотеках музичних вишів України. В подальших “музичних” планах “Вікімедіа Україна” – оцифрування і публікація автентичних записів кобзарів і лірників колекції Філарета Колесси, а також публікація і концертні виконання перлин світової класики в українських перекладах. Вікімедійці-музиканти запрошують до співпраці колег, що могли би допомогти проекту – виконати романси і оперні арії в українських перекладах, або набрати ноти цих романсів (з включенням українського рядку), і будуть вдячні за підтримку проекту.”

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>