Flickr вибачився за продаж фотографій Creative Commons

flickr-creative-commons-license-rights-options

Flickr змінив правила роботи сервісу Flickr Wall Art. Запущений всього місяць тому, Flickr Wall Art пропонує купити вподобані фотографії у вигляді картин на полотні. Однак, за останні тижні компанія отримала безліч негативних відгуків з табору прихильників Creative Commons. Вони висловилися, що продаж картин з вільними фотографіями суперечить духу спільноти.

Компанія Yahoo (власник Flickr) заробляє до $ 49 за кожну продану картину, а автор не отримує нічого, в повній відповідності з умовами ліцензії Creative Commons, що допускає використання фотографій в комерційних цілях (Flickr друкував тільки такі фотографії).

«Ми чуємо і розуміємо ваше занепокоєння, – сказано в офіційному блозі Flickr, – і хочемо запевнити, що ми завжди діємо у відповідності з духом спільноти. Враховуючи різноманітні відгуки, в якості першого кроку, ми вирішили видалити колекцію фотографій Creative Commons з добірки Flickr Wall Art. Рішення набуває чинності негайно. Крім того, ми відшкодуємо вартість усіх раніше проданих зображень під ліцензією Creative Commons ».

Тепер Flickr збирається спільно з спільнотою Creative Commons виробити відповідну модель роботи, яка б влаштувала всіх.

Сервіс Flickr Wall Art продовжує роботу, але тільки з авторами, які підписалися на послуги Flickr Marketplace.

Це цікавий приклад того, як велика компанія пішла назустріч спільноті своїх користувачів, хоча з юридичної точки зору правда на її боці. Автори фотографій добровільно виклали свої твори під ліцензією Creative Commons із зазначенням, що їх можна використовувати в комерційних цілях. Так що обурення спільноти стосується тільки моральної сторони справи, а ліцензія не була порушена.

Від редакції блогу: З іншого боку, дуже цікаво, навіщо користувачи ліцензували свої твори саме під СС, коли двигун Flickr дозволяє використовувати правову конструкцію повного копірайту “Усі права збережені”. Блоггер Simone Aliprandi вважає, що у таких людей “проблеми з мозком” (або з очами), бо навіщо тоді скаржитися  🙂

Автор: Анатолий Ализар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.