Законопроект щодо свободи панорами

29 грудня року, що минув, у Верховній раді було зареєстровано Проект Закону про внесення доповнень до Закону України “Про авторське право та суміжні права” (щодо свободи панорами), ініціатором і розробником якої була спільнота української Вікіпедії.

Свобода_панорами

Свобода панорами – це  положення в законах про авторське право, що дозволяє фото та відеозйомки будівель та скульптур, які постійно знаходяться в громадському місці, та подальшу їх публікацію. При цьому авторські права не вважаються порушеними.

Свобода панорами вже запроваджена у більшості країн Європи, за винятком Франції, Італії, Бельгії та Греції. В Росії Свобода панорами поширюється на будівлі, проте не поширюється на пам’ятники і скульптури. В Україні, а також сусідній Білорусі положення про Свободу панорами відсутнє, що ставить поза законом фотографів, які фотографують сучасні пам’ятники або будівлі  без узгодження з їх архітекторами або скульпторами.

Автор: Андрій Бондаренко

Докладніше

 

CC BY-SA 4.0
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>