Використання вільних публічних ліцензій Creative Commons для ліцензування баз даних

Ми підготували коротку довідку про використання вільних публічних ліцензій Creative Commons для ліцензування баз даних до Міжнародної конференції з відкритих урядових даних.

Ліцензії відкритого контенту також набувають своєї актуальності з підтримкою у першому читанні законопроекту “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних” (реєстраційний номер 2171), який на державному рівні започатковує розвиток сфери відкритих даних в Україні.

Використання уже створеного і визнаного світом набору ліцензій дозволить зекономити ресурси та час на розробку та затвердження текстів ліцензій. Використання ліцензій Creative Commons свідчить про відкриту політику держави у питаннях доступу до інформації та її розповсюдження.

ХТО ВЖЕ ВИКОРИСТОВУЄ?

ЯКЕ РЕГУЛЮВАННЯ В ЄС?

Повідомлення Європейської Комісії 2014/C 240/01  «Настанови стосовно рекомендованих стандартних ліцензій, баз даних, та стягнення оплат за повторне використання документів» від 24.07.2014 р.:

п.2.2. «Відкриті стандартні ліцензії, наприклад найостанніші ліцензії Creative Commons (версія 4.0), дозволяють повторне використання інформації державного сектора без необхідності розробляти та оновлювати на замовлення ліцензії на національному або суб-національному рівні.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.