Петиція ВГО “Українське Піратське Співтовариство” щодо переслідування активістів, які розповсюджують відкриті дані, та припинення кримінального провадження проти Івана Яні

Одеського програміста Івана Яні, який брав участь у волонтерських проектах відкритих даних, звинуватили у тому, що він “зламав” сайт Мінінстерства юстиції. Подробиці цієї справи у розслідуванні редакції AIN.UA: “Одесского программиста, участвовавшего в волонтерских проектах по открытым данным, обвинили во взломе сайта Минюста“.

Державне агентство з питань електронного урядування України на своїй сторінці у Facebook підтвердило, що Іван Яні — відомий активіст у сфері розвитку е-урядування, і вони сподіваються на відкритий та прозорий процес щодо розгляду цієї справи.

Untitled

ВГО “Українське Піратське Співтовариство” створило петицію “Запобігти переслідуванню активістів та припинити кримінальне провадження проти Івана Яні”:

  • вжити всіх необхідних заходів для припинення переслідування, залякування активістів та перешкоджання їх діяльності з розповсюдження відкритих даних.
  • ініціювати припинення кримінального провадження проти Івана Яні за статей 361 ККУ за відсутністю в його діянні кримінального правопорушення;
  • засудити дії уповноваженої особи Мінюсту та вимагати його/її публічного вибачення перед підозрюваним за власну недбалість та переслідування, дискредитацію дій підозрюваного як активного учасника волонтерського руху;
  • зняти всі заборони на збір відкритих даних, в тому числі програмними засобами, доступних на доступних на веб-ресурсах державних установ.

Підписати петицію можна тут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.