У Кабінеті Міністрів створять виконавчу групу з відкритих даних

У зв’язку з ухваленням Верховною Радою України в цілому законопроектів №2171 “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних” та №2172 “Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних”, у Кабінеті Міністрів створять виконавчу групу з відкритих даних.

Група враховуватиме думки громадянського суспільства щодо визначення даних, які необхідно публікувати, та координуватиме процес публікації даних у державних органах, які є розпорядниками даних, і державних органах, причетних до ІТ та електронного врядування.

Основним завданням групи буде створення структурованого процесу відкриття та публікації всіх типів відкритих даних, у тому числі бюджетних, на єдиному національному порталі відкритих даних data.gov.ua. Прийняття стандартів публікації, порядку публікації та визначення переліку конкретних даних включать у найнагальніший порядок денний.

Групу очолить Денис Гурський —  новий радник Прем’єр-міністра з питань відкритих даних. Він очолює громадську організацію SocialBoost, що є розробниками порталу data.gov.ua., який був на безкоштовній основі переданий Державному агентству з питань електронного урядування. До обов’язків Гурського також увійде координація розробників IT-сервісів на основі відкритих даних та організація процесу навчання державних службовців для роботи з цими сервісами.

(Повідомлення ДЕПАРТАМЕНТУ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>