Міжнародний фотоконкурс Вікі любить Землю 2015

1 травня 2015 року розпочнеться міжнародний фотоконкурс Вікі любить Землю (Wiki Loves Earth) 2015. Його проводять волонтери з Вікімедіа Україна і Wikimedia Polska, за участі понад 20 країн світу — Алжиру, Бразилії, Німеччини, Пакистану, Швейцарії та інших.

Вікімедіа Україна пропонує провести травневі вихідні з користю для Вікіпедії, збагативши її фотографіями природи. Цей конкурс — не лише нагода поділитися красою природи, але також і можливість привернути увагу до проблем довкілля.

Wiki Loves Earth складається з окремих національних конкурсів, які проводять волонтери. Кожна країна визначає десятку світлин-переможців, з яких міжнародне журі обирає світового переможця. У 2014 році у конкурсі взяли участь 16 країн, всього було завантажено понад 70 тисяч фотографій, з них з України — понад 12 тисяч. Повний звіт роботи минулорічного журі, де пояснюється процес вибору переможця, можна знайти тут.

«Скелі Демерджі», фото-переможець «Вікі любить Землю» в Україні 2014 / Ландшафтний заказник «Демерджі-яйла», АР Крим. Автор — Віталій Башкатов (CC-BY-SA-3.0)

«Скелі Демерджі», фото-переможець «Вікі любить Землю» в Україні 2014 / Ландшафтний заказник «Демерджі-яйла», АР Крим. Автор — Віталій Башкатов (CC-BY-SA-3.0)

В українському конкурсі 2014 року перемогло фото Демерджі-яйли з Криму, у міжнародному — Карпатського національного парку. Як і раніше, фотографії з Криму беруть участь в українській частині конкурсу.

У рамках конкурсу буде відзначено авторів у номінаціях «Найкраще фото» і «Найбільша кількість сфотографованих об’єктів». Авторів знімків маловідомих і ще не фотографованих пам’яток нагородять окремо — у спецномінації «Освітлинимо безсвітлинні» за підтримки Національного екологічного центру України та Дружини охорони природи «Зелене Майбутнє».

Паралельно з фотоконкурсом в Україні оголошено конкурс статей у Вікіпедії, покликаний поширити інформацію про національні парки, заповідники, заказники та інші типи природоохоронних об’єктів українською мовою.

Фотографії конкурсу поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням автора – Розповсюдження на тих самих умовах.

(Джерело: Вікімедіа Україна: Вікі любить Землю 2015: покажи світові природу України!)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.