Право на посилання: Savethelink.org

На (гіпер)посиланнях будується веб, але останні кілька років практика посилань перебуває під загрозою. Якщо правовласники отримають право цензурувати чи контролювати посилання на легітимний контент, це може зашкодити вільному обігу інформації онлайн, доступу до новин і ресурсів у мережі.
Іспанія однією із перших країн обмежила доступ до посилань: її уряд ухвалив закон, який вимагає від сервісів, що розміщують посилання на новини і витяги з новин, сплачувати відрахування організації, що представляє інтереси іспанських газет. Такий тип псевдо-законодавства про авторське право спрямований на захист прибутків іспанських медійників. Після ухвалення цього законодавства, Google News, який забезпечує трафік до медійних веб-сайтів, припинив свою діяльність в Іспанії, посилаючись на те, що працювати в нових умовах вони не можуть.
 Минулого року під час публічних констультацій щодо перегляду європейського законодавства про авторське право, одне з питань звучало як: чи повинні гіперпосилання підпадати під дію авторського права загалом чи за певних умов, або бути предметом авторизації з боку правовласників?
 Низка організації, включно з Creative Commons, відповіли, що це жахлива ідея.
 На початку травня, 58 організацій (Creative Commons одна з них) із 21 країни започаткували Savethelink.org. Ця кампанія спрямована на підвищення обізнаності щодо проблеми і своєчасної реакції, щоб змусити політиків захистити практику вільного і відкритого посилання онлайн.
StL-banner-_800
Більше інформації про це на сайті Savethelink.org і у прес-релізі.
Приєднатися до петиції можна на сайті Savethelink.org. Організації, які хотіли б приєднатися до коаліції, можуть зробити це на сайті.
(На основі Don’t mess with the right to link: Savethelink.org автор: Timothy Vollmer, May 6th, 2015)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.