Цифрова колекція Walters Art Museum: Жодні права не застережені

2012-го року музей Walters Art Museum у Балтиморі став однією з перших американських інституцій культури, що почала використовувати ліцензії відкритого контенту на оцифровані колекції. Використовуючи ліцензію Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Поширення На Тих Самих Умовах 3.0, вони виклали для вільного використання понад 18 000 зображень на своєму сайті та на Вікісховищі. Ці зображення використали на сторінках понад 4 098 проектів Вікіпедії, включаючи статті Вікіпедії на понад 50-ти мовах. Станом на червень 2015-го року ці сторінки переглядали понад 8.4 мільйони разів.

Весела компанія “Merry Company” by Jan van Bijlert, ca. 1630

Весела компанія “Merry Company” by Jan van Bijlert, ca. 1630

Наприкінці липня 2015-го року музей Walters Art Museum виклав свої оцифровані зображення і метадані (дані про дані — описи, тощо) під ліцензією Creative Commons CC0 – Жодні права не застережені (Walters Art Museum goes CC0).

Метадані: http://api.thewalters.org, політика використання цифрових зображень музейної колекції: http://thewalters.org/rights-reproductions.aspx.

Тепер вся колекція музею є насправді публічно доступною, і, фактично, належить громаді. У музеї вільний вхід і вільне використання цифрової колекції. Музей заохочує творче використання колекції і проводить хакатони спільно з місцевою спільнотою Вікімедії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.