Британська бібліотека виклала мільйони зображень у суспільне надбання

Чернівці

Чернівці

Британська бібліотека (The British Library) прагне бути однією з найвідкритіших інституцій світу (стратегія бібліотеки Living Knowledge: The British Library 2015 – 2023). Одним із кроків на шляху до відкритості стало оприлюднення понад мільйона ілюстрацій, карикатур, фотографій та інших зображень у суспільне надбання на Flickr з дозволом для всіх використовувати, реміксувати, адаптувати і використовувати з будь-якою метою.

Цей проект розпочався ще 2013-го року з використання “механічного куратора” бібліотеки, який навмання обирав зображення чи цікавинку з книжок у суспільному надбанні – оцифрованої колекції понад 65,000 манускриптів XVII – XIX століття (Twitter бот механічного куратора і досі публікує одне зображення щогодини).

Бібліотека залучила користувачів для опису зображень на Flickr, які додали 400 000 тегів. Колекція здобула понад 267 мільйонів переглядів. Бібліотека провела “тегатон” разом із Вікімедією Великої Британії і відібрала 50 000 мап з колекції, які зараз накладаються на сучасні мапи.

(Джерело: How to access a million stunning, copyright-free antique illustrations released by the British Library)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.