Дисертації у відкритому доступі

Open_Access_logo_PLoS_white.svg14 серпня набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про оприлюднення дисертацій та відгуків офіційних опонентів» від 14 липня 2015 р. № 758.

На виконання наказу Президент НаУКМА наказав створити сторінки спеціалізованих вчених рад на сайті університету і розміщувати автореферати, повні тексти та відгуки в інституційному репозитарії eKMAIR.

Колекція репозитарію «Дисертації та автореферати» уже містить дисертаційні дослідження у відкритому доступі. Представлення наукових праць у інституційному репозитарії не тільки забезпечує відкритий доступ до результатів роботи, а також підвищує імідж університету в світі. Матеріали з електронного репозитарію eKMAIR мають стабільний URL, якісні метадані та добре індексуються пошуковими системами. Автори можуть архівувати свої роботи самостійно (для цього потрібно пройти процедуру реєстрації), або ж доручити це координатору репозитарію.

Детальніше про це у повідомленні Наукової бібліотеки Національного університету “Києво-Могилянська академія” «Дисертації у відкритому доступі».

Чи знаєте Ви про схожі накази в інших університетах/наукових установах, які планують використання репозитаріїв відкритого доступу для виконання наказу «Про оприлюднення дисертацій та відгуків офіційних опонентів»?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.